Technologia

Dlaczego warto stosować filtry do wody?

 

filtry do wody

Woda oczyszczona pozbawiona jest groźnych dla zdrowia  bakterii, wirusów a przede wszystkim metali ciężkich i chloru – wpływa to na lepsze samopoczucie pijących ją osób, a także bogatsze wrażenia smakowe, jakie towarzyszą jej spożywaniu. Niektóre z tych zanieczyszczeń stanowią zagrożenie dla zdrowia, zwłaszcza gdy zawierają mikroskopijne organizmy i bakterie, które mogą powodować poważne choroby.

Filtry z odwróconą osmozą

Największą skutecznością w walce z zanieczyszczeniami w wodzie odznaczają się filtry do wody z odwróconą osmozą. Dziś sporo wiemy o ich skuteczności.  Filtry z odwróconą osmozą działają na podobnych zasadach, co filtry z wkładami węglowymi.

Filtry z odwróconą osmozą to jedyny sposób, by pić wodę średnio zmineralizowaną, która ma optymalny stopień mineralizacji dla małych dzieci i osób starszych.

 

filtry z odwróconą osmozą

 

Usuwanie osadów

Mechaniczne filtry do wody służą do usuwania większych zanieczyszczeń z wody, a także cząstek brudu, mułu i gliny w wodzie. Zanieczyszczenia te, zwane osadami, mogą powodować nieprzyjemny smak, ale zwykle nie stanowią zagrożenia dla zdrowia.

Obniżenie chloru

Większość przedsiębiorstw wodociągowych używa chloru do uzdatniania wody pitnej, ponieważ jest niedrogi, łatwy w użyciu i bardzo skuteczny w zabijaniu wielu bakterii znajdujących się w wodzie. Może także wyeliminować niektóre wirusy.  Chlor szkodzi naszemu zdrowiu oraz powoduje nieprzyjemny zapach i smak wody pitnej, a także może reagować z niektórymi metalami, tworząc niebezpieczne związki. Filtr z węglem aktywnym usuwa zapach i smak chloru z wody.

Usuwanie niebezpiecznego ołowiu

Ołów jest toksyczny po spożyciu i konieczne jest usunięcie go z wody pitnej. Ołów zwykle dostaje się do wody pitnej, gdy przedostaje się do źródła wody ze starych rur instalacyjnych lub lutu używanego do ich łączenia. Można go usunąć z wody za pomocą filtrów odwróconej osmozy, destylacji i filtrów węglowych zaprojektowanych specjalnie do usuwania metalu. Jeśli polegasz na wodzie ze studni, agencje zdrowia zalecają, aby przynajmniej raz w roku testować ją na obecność ołowiu i innych zanieczyszczeń.

Twardość wody a działanie urządzeń AGD

Zła jakość wody odbija się na jej użytkownikach nie tylko poprzez zakłócanie smaku potraw czy napojów. Ma negatywny wpływ na urządzenia gospodarstwa domowego typu zmywarki, pralki, czajniki. Wszędzie tam  osadza się kamień, który oznacza, że woda jest zbyt twarda. Odpowiednio zmiękczona woda wpływa pozytywnie na skórę, której nie wysusza oraz nie powoduje alergii.  Mniej też – w porównaniu do wody twardej lub bardzo twardej – zużywa się przy niej detergentów takich jak np. płyn do mycia naczyń, proszek czy płyn do prania.

Ekologia

Walkę o naturalne piękno i zdrowie można wygrać także w aspekcie ekologicznym i ekonomicznym.  Woda butelkowana postrzegana jest jako najczystsza i najlepsza. Wydajemy spore pieniądze, dźwigamy kilogramy, siłą rzeczy zaśmiecamy środowisko plastikowymi odpadami. Nigdy jednak nie mamy do końca pewności czy jest ona rzeczywiście najlepsza  i najczystsza. Czas zmienić nawyki i postawić na to, co naprawdę dobre dla nas i naszej kieszeni, czyli filtry do wody!

Podsumowanie

Ogólnie rzecz biorąc, picie czystej, przefiltrowanej wody chroni Twoje ciało przed chorobami i prowadzi do poprawy ogólnego stanu zdrowia. Przefiltrowana woda może zmniejszyć ryzyko chorób żołądkowo-jelitowych o ponad 33 procent, pomóc w rozwoju silnego układu odpornościowego dzieci,  działać jako ostatnia linia obrony przed  znanymi toksynami z wody pitnej i znacznie zmniejszyć ryzyko raka poprzez usunięcie chloru oraz jego produktów ubocznych!

Zobacz nasz sklep oferujący filtry do wody!